Scroll to Top

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα των Ολυμπιακών Αγώνων στην ΕΡΤ και οι ελληνικές συμμετοχές για σήμερα!

By freddo2 / Published on Τετάρτη, 10 Αυγ 2016 13:45 ΜΜ / Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Το τηλεοπτικό πρόγραμμα των Ολυμπιακών Αγώνων στην ΕΡΤ και οι ελληνικές συμμετοχές για σήμερα! / 890 views

ImageHandler

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα των Ολυμπιακών Αγώνων σήμερα 10 Αυγούστου μέσω των συχνοτήτων της ΕΡΤ και του ΟΤΕ TV

14.30 Κωπηλασία (Α – Γ): τελικοί (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD, OTE Sport1HD)
15.00 Πόλο (Α): Αυστραλία-Ιαπωνία (ΕΡΤ3, OTE Sport2HD)
16.00 Τζούντο: 70 κ. γυναικών/90 κ. αντρών, προκριματικά (OTE Sport4HD)
16.20 Πόλο (Α): Ελλάδα-Ουγγαρία (ΕΡΤ3, OTE Sport2HD)
16.35 Τένις (OTE Sport3HD)
17.40 Μπιτς Βόλεϊ (Α ή Γ): προκριματικά (OTE Sport2HD)
17.40 Τένις (ΕΡΤ3)
18.50 Ποδόσφαιρο (Α): Αργεντινή-Ονδούρα ή Αλγερία-Πορτογαλία (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD)
19.00 Κολύμβηση (Α – Γ): προκριματικά (ΕΡΤ1, OTE Sport1HD)
20.15 Μπάσκετ (Α): Σερβία-Γαλλία (ΕΡΤ3, OTE Sport2HD)
20.55 Τοξοβολία: προκριματικά (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD)
21.00 Σκοποβολή (Α): Double Trap (ΕΡΤ1)
21.10 Κανόε Καγιάκ (Α): Σλάλομ, Κ1, ημιτελικοί & τελικός (OTE Sport1HD)
21.30 Τζούντο: 70 κ. γυναικών/90 κ. αντρών, τελικοί (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD, OTE Sport4HD)
22.00 Άρση Βαρών (Γ): 69 κ. (ΕΡΤ3)
22.15 Συγχρονισμένες Καταδύσεις (Α): Βατήρας 3 μ., τελικοί (OTE Sport1HD)
22.15 Ενόργανη Γυμναστική (Α): Σύνθετο ατομικό, τελικοί (ΕΡΤ1 [από 21:55], OTE Sport2HD)
23.30 Ξιφασκία (Γ): Ξίφος Ασκήσεων, ατομικό, τελικός (OTE Sport1HD)
23.35 Πόλο (Α): Μαυροβούνιο-Ιταλία (ΕΡΤ3)
00.35 Τένις (Α – Γ): προκριματικά (ΕΡΤ3, OTE Sport3HD)
01.00 Μπάσκετ (Α): Αυστραλία-ΗΠΑ (ΕΡΤ1, OTE Sport2HD)
01.10 Άρση Βαρών (Α): 77 κ., τελικός (OTE Sport4HD)
01.30 Πόλο (Α): Βραζιλία-Σερβία (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD, OTE Sport1HD)
02.50 Πόλο (Α): Ισπανία-Κροατία (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD, OTE Sport1HD)
04.00 Κολύμβηση (Α – Γ): τελικοί (ΕΡΤ1, OTE Sport1HD)
04.00 Ποδόσφαιρο (Α): Δανία-Βραζιλία (OTE Sport4HD)
04.30 Μπάσκετ (Α): Βενεζουέλα-Κίνα (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD, OTE Sport2HD)
05.00 Βόλεϊ (Γ): Βραζιλία-Ιαπωνία (ΕΡΤ3)

Οι Ελληνικές συμμετοχές την 5η ημέρα

 

ΞΙΦΑΣΚΙΑ

14:30 Κοντοχριστοπούλου Αικατερίνη-Μαρία, ξίφος ασκήσεως, ατομικό, με Ντο (Βιετνάμ) γύρος των 64

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

15:30 Αγγελόπουλος – Τζιάλλας – Τσίλης – Χρήστου, τετράκωπος άνευ, ημιτελικός

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

16:20 Ελλάδα – Ουγγαρία (3η αγωνιστική)

ΤΖΟΥΝΤΟ

17:54 Ηλιάδης Ηλίας, -90κ. με Τσενγκ (Κίνα)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

19:05 470 (Μάντης – Καγιαλής), 1η ιστιοδρομία
19:05 Nacra 17 (Μπεκατώρου – Πατενιώτης) 1η ιστιοδρομία

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

19:35 Χρήστου Απόστολος, 200μ., ύπτιο, προκρ.
20:19 Βαζαίος Ανδρέας, 200μ, μικτή ατομική, προκρ.


Αρέσει σε %d bloggers:

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο